ДУСТ²

ДУСТ²

января

ДУСТ² / Дні українського сучасного театру та танцю – зріз перформативних практик українського незалежного та експериментального театру і танцю, який свідомо протиставляє себе естетиці класичних та академічних театрів, запроваджуючи сміливі пошуки на кордонах перформативних мистецтв.
ДУСТ² приурочений до міжнародної конференції IETM (професійної мережі перформативних мистецтв), яка  вперше відбудеться в Києві 21-23 червня 2018 року. Сім постановок ДУСТ² були відібрані з-поміж майже 50 проектів з усієї України.
У продажу доступні як денні квитки, так і абонемент на усі 3 дні фестивалю.


21.06
ДУСТ² / День 1
Початок о 19:00

КАЛІКИ

Київський академічний театр «Золоті ворота»
Нова драма / тривалість: 1h20

Це історія про двох крутих пацанів, які звісно ж бачать себе дорослими… А про що ж іще можуть розмовляти двоє дорослих хлопців, як не про дівчат та про майбутнє, у якому не буде клініки… Зрештою, завжди варто пам’ятати: безглуздо марнувати життя, намагаючись змінити те, що не в змозі змінити. Краще витратити ці зусилля, аби зробити когось щасливим. Бодай на мить.
Вистава створена за п’єсою сучасного німецького драматурга Серґія Ґьоснера «Mongos» за підтримки Ґете Інституту в Україні. Вистава «Каліки» – висвітлює проблеми дорослішання тинейджерів, які тільки посилюються через набуту ними інвалідність. В своєму режисерському рішенні Стас Жирков, як завжди, робить акцент на виконавців та їх живий діалог із аудиторією.
Київський академічний театр «Золоті ворота» засновано 1979 року. Нині театр підтримує та просуває молодих театральних режисерів, акторів, хореографів та сценографів, створює вистави за сучасною українською та європейською драматургією, співпрацює із митцями із закордону та висвітлює важливі соціальні питання сьогодення.

ВЕСІЛЛЯ: Opera-tradition

Львівський муніципальний театральний, художньо-дослідницький та освітній центр «СЛОВО І ГОЛОС»
Сучасний музичний театр / тривалість: 1h15

Драматургія вистави Весілля складається із 28 старовинних українських весільних пісень, які разом зі сценографією та костюмами Оксани Караванської сплітаються у надзвичайно тендітне, мерехтливе та водночас складно виконане мереживо театрального дійства. Це дійство не є відтворенням весільного обряду чи ритуальним театром. Постановниця, акторки та художники говорять сучасною мовою зі сучасними глядачами на теми, що актуальні у всі часи для всіх людей всіх народів – про любов, людські взаємини, жінку та чоловіка, про рід та родину, дітей та батьків.
Вистава Весілля була учасником українських та міжнародних фестивалів: «Золотий лев» (Львів, Україна), Порто Франко (Івано-Франківськ, Україна), INNOWICA (Польща), Мельпомена Таврії (Херсон, Україна).
Львівський муніципальний театральний, художньо-дослідницький та освітній центр «СЛОВО І ГОЛОС» заснований у 2010 році співачкою-актрисою та художнім керівником Наталією Половинкою. Центр здійснює театральні та музичні постановки, концерти, провадить лабораторії та  майстерні (акторські, традиційний та духовний спів, аркан), а також проводить власний Міжнародний фестиваль традиції ДРЕВО.

22.06
ДУСТ² / День 1
Початок о 19:00

МАПА ІДЕНТИЧНОСТІ / МОВА ВОРОЖНЕЧІ

Майстерня Антона Романова НЕТЕАТР
Невистава, перформанс / тривалість: 0h50

Невистава Мапа ідентичності / Мова ворожнечі – партисипативний та перформативний монолог оголеної людини про втрату власної ідентичності та спроба розібратися у причинах власної нетерпимості до ідентичності інших. Це спроба розібратися у власній ідентичності та ідентичності інших. Невистава – тест щирості та відважності глядачів і змусить їх задуматися про відповідальність за власні вчинки
Антон Романов народився та виріс у Криму, переїхав до Києва після анексії Криму Росією у 2014 році. За національністю росіянин. За громадянством українець. Режисер, перформер. Працював у багатьох театрах. Відкритий гей.
«У своїй майстерні НЕТЕАТР я намагаюся знайти межі театрального мистецтва та розширити їх… У невиставі Мапа ідентичності / Мова ворожнечі майже нічого не залишилося від театру, але перформансом вона також ще не є. Також у невиставі я торкаюся проблем ідентичності в Україні»..


КИЦЮНЯ. Дуже чорна комедія.
Дикий театр
Сучасний театр / тривалість: 2h30 з антрактом

Патрик - жорстокий і безжалісний вбивця, що тримає у страху всю Ірландію. Він не знає ні пощади, ні сентиментів. Як ураган він мчить по країні, змітаючи все і всіх на своєму шляху. І є лише одна істота у цілому світі до якої Патрик має справжні почуття. Але з нею стається біда, і під приціл месника-м’ясника потрапляє цілий острів.
Ірландія та Україна мають багато спільного в історії та націоналістичних рухах. «Кицюня» реактуалізує дуже чорну комедію Мартіна МакДони «Лейтенант з острова Інішмор, переносячи її, географічно та культурно, до сільської України. Ця захоплива і дещо брутальна вистава досліджує та іронізує над формуванням національної ідентичності та ідей, та над темними сторонами їхніх радикальних проявів.
Переможець Taking the Stage 2017 – щорічної театральної програми Британської Ради в Україні.
Дикий театр – один з найбільш популярних незалежних театрів в Україні, створений у 2016 році. Працює в гостросоціальному напрямку, орієнтований на сучасну драматургію, співпрацює з найбільш зухвалими режисерами сьогодення і випускає вистави на гострі, дискусійні теми. Вистави театру можуть травмувати та викликати обурення. Не рекомендовано до перегляду людям з хиткою психікою.


23.06
ДУСТ² / День 3
Початок о 19:00


ОСІНЬ НА ПЛУТОНІ
Сашко Брама та Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса
Сучасний театр / Тривалість: 1h20
Осінь на Плутоні – це погляд на буття та цінності крізь призму людини, яка капітулювала перед часом і опинилася в полоні власної пам’яті та власного болю. Людини яка ще не «померла», але й не «живе». Робота запрошує глядача подивитись в очі власним страхам і здійснити онтологічну експедицію в старість як таку.
Опрацьовуючи психологічні та екзистенційні проблеми старості, автори вистави впродовж року перебували в тісній взаємодії з мешканцями геріатричного пансіонату. Цей досвід був трансформований в художнє висловлення, наскрізною ниткою якого є сум вічної душі за досконалим світом. Міждисциплінарний метод роботи дав можливість об’ємніше відтворити відчуте, побачене та почуте – вистава створена на перетині документального та лялькового театру, танцювально-перформативних практик та просторового аудіо-дизайну.
Проект реалізований за підтримки Ґете Інституту, Британської Ради, Львівської міської ради.
Сашко Брама – драматург та режисер експериментального театру, який базується на документальних дослідженнях. Його роботи були представлені на фестивалях Radikal Jung (Мюнхен, Німеччина), ГОГОЛЬFESТ (Київ, Україна), Divadelna Nitra (Нітра, Словакія), GLOBALIZE COLOGNE (Кельн, Німеччина), Die in Beauty (Берлін, Німеччина), DESANT UA (Варшава, Польща).

ТРАЛЬФАМАДОР
RB&Co
Танцювальний перформанс / Тривалість: 1h00

 «…На Тральфамадорі немає телеграм. Але ви вгадали: кожна така група символів містить якесь важливе, коротке повідомлення, наприклад, опис ситуації чи якусь сцену. І тральфамадорські читачі сприймають усі їх водночас, а не так, що спершу це, тоді те. І між цими повідомленнями не існує якогось зв'язку, окрім того факту, що автор ретельно їх підібрав. Бо його мета - створити таку комбінацію, щоб читач, зиркнувши на неї і охопивши її своїм поглядом, побачив образ життя, прекрасного і несподіваного, і наповненого глибоким змістом. У такому творі немає ні початку, ні середини, ні кінця, ні інтриги, ні моралі, ні причини, ні наслідку». (Курт Воннегут «Бійня номер п’ять»)
Ми підійшли до створення вистави не маючи сюжету, ідеї, музики – нічого, на чому можна було би побудувати хід вистави. Але кожна наша зустріч в імпровізації у конкретних умовах давала плоди у вигляді глибоких і красивих в своїй простоті сцен, образів, історій, картинок. Перетікання між ними – це подарунок випадку та сплетіння обставин. Це дає можливість глядачам побудувати свою власну реальність на основі побаченого. Це ставить під сумнів жорсткість сприйняття реальності як такої, а кожен момент життя підштовхує переживати як прекрасну картину хиткої вічності.
Тральфамадор було представлено на Міжнародному фестивалі сучасного танцю ZelyonkaFest 2018 (Київ, Україна)
RB&Co – проект, що народився із дослідження імпровізаційного мистецтва сучасного танцю у Києві. Основа цієї роботи виникла під час 7 фестивалів танцімпровізації PushOK та 21 танцювальної події The IMPRO STORE, кураторами яких, їхніми натхненниками та організаторами були Руслан та Марина Баранови. Команда Тральфамадору – професійні танцівники, які були учасниками цих подій упродовж кількох років.