Крихітка (02.09.2012 20:00)

27 августа 2012 г, 17:23
2-го вересня всі бажаючи мають змогу прийти на останній виступ Миколи у київському клубі "Толстой". А поки дізнаємося про плани гурту на майбутньє.

Над чим зараз працює гурт? Як готується до осені – періоду прем’єр?

Ми зараз закінчуємо студійну роботу над двома треками. З електропрограмою проїхалися Україною і вирішили, що це хороший формат. Записали 2 трека саме в електроверсії. Думаємо, чи будемо писати їх «наживо». На цьому наші такі далекі плани поки призупинилися, тому, що далі, з осені, у нас будуть певні зміни в складі. Поки рано казати про їх причини і взагалі про майбутнє цієї прекрасної групи «Крихітка». Але принаймні дві нові пісні від нас можете чекати вже цієї осені.

Які зусилля ви доклали протягом останнього року, скажімо, і вони не відбилися вам користю?

Ми не отримали адекватного сприйняття медіа нашої електропрограми. І розповсюдження музичного матеріалу вимагає не просто дофінансування – докорінної зміни системи, тому що нас ставлять в такі самі умови, як і комерційні колективи, які просто заносять гроші [щоб пісні та кліпи взяли в ротацію]. Таку саму пропозицію роблять і нам. Ми кажемо: «Ми не з цього сценарію». А вони кажуть: «Ви знаєте, ми працюємо лише з цими сценаріями». Нам дуже важко постійно пояснувати мас-медіа очевидні речі: є групи, які створені, щоб обслуговувати вечірки, а є національна поп-рок музика. І це абсолютно різні два шляхи просування… Але я, в принципі, ніколи не скаржилася, що ми обділені увагою мас-медіа. Зовсім ні. З гуртів, які не інвестують в телеефіри, ми, мабуть, на дуже непоганих умовах. Менше з тим, у нас не було 2 роки кліпів. І це відображається на концертному житті гурту, на його популярності в більш широких колах.

Кліпів не було через фінансові проблеми?

Так, це суто фінансові. Не було на це коштів і можливостей. А просто викручуватися за допомогою фотоапарату і знімати бозна-що нам не хотілося.

Два склади гурту – електронний та роковий, – це з чим пов’язано?


Першопричиною стало те, що від нас пішов Стас [Галан, бас-гітарист], а на той момент у нас вже було два підписаних концерти. Ми просто таким чином спочатку експериментували з Миколою [Матковським, гітарист] (до цього також був подібний досвід на маленьких майданчиках). А потім ми зрозуміли, що це цілком самостійна програма, яка може існувати в клубному форматі і вимагає так само якоїсь взаємодії з публікою. Ну і, звичайно, доїжджати в маленькі міста, де, скажімо, приходять на концерти менше 150 людей, стало легше.

Який з варіантів творчості колективу – електронний чи роковий – більше до душі особисто вам?

З точки зору сценічного наповнення мені більше подобається, коли у нас є електронний плейбек, живі барабани і цілісні інструменти. Плюс у нас зараз з’явилося фортепіано, клавішні, — і я трохи розвантажилася як вокаліст. Тож я тепер можу, за бажанням, грати якісь свої невеличкі партії. І ще мені подобається симбіоз цих двох програм – те, що ми сьогодні [18.08.2012, на фестивалі «Захід»] спробуємо зробити. Мені здається, що у такому саунді ми звучимо краще. В електронній версії більше простору для вокалу. Взагалі в такій версії мені подобаються чисто технічні моменти: можна вар’ювати гучність плейбеку, можна додавати якісь інструменти, легше аранжування тощо. Це все достатньо комфортно для вокаліста. А на великих майданчиках краще взаємодіяти великим складом групи. Нам потрібно було робити щось для маленьких майданчиків. Нам часто доводилося відмовлятися від гри на модних показах, на виставках та у галереях. Тепер ми можемо дозволити собі маленькі формати та приміщення з поганими акустичними умовами і видобувати звук, тому що не треба озвучувати живі барабани, з якими постійно проблеми.

Не все так погано в нашій державі. Ви пристосувалися до умов?

Так, ми непогано викрутилися, я думаю. А щодо складу, то я не хотіла, щоб Стас йшов. Просто у нього також були плани, не пов’язані з Україною.
 
 
Подпишись на KARABAS.COM в Viber
Скачать мобильное приложение Karabas.com X