Будзем жыць!

28 августа 2014 г, 12:35
6-го серпня на київському стадіоні «Динамо» відбувся концерт білоруського рок-гурту Ляпіс Трубяцкі (рос. Ляпис Трубецкой). KARABAS.COM виступив організаційним партнером концерту легендарного гурту.


Із 1-го вересня Ляпіси саморозпустяться, а отже концерт став останнім виступом мультижанрового колективу в Україні, і одним із останніх виступів узагалі (далі лише клубний концерт у Санкт-Петербурзі). 
 
І Ляпіси не розчарували. Ще перед концертом стало зрозуміло, що розпад гурту можна описати, використовуючи площину астрофізики – це було народження супернови. Міхалок розпустив ЛТ, аби виникло щось принципово нове, а концерт у Києві – став тим самим вибухом, під час якого зірка випромінює максимум енергії та максимум світла (тема «світла» взагалі останнім часом стала домінантною у творчості білоруської групи). 

Ще перед концертом стало зрозуміло, що подібний ажіотаж в Україні могли викликати хіба що Океан Ельзи, які, між іншим, як і Ляпіси, свого часу дали надзвичайно важливий концерт на київському Майдані під час революції. Вражала не просто кількість людей, але і розмаїття прапорів, серед яких на рівних майоріли жовто-сині та біло-червоні стяги (не дарма під час одного з ліричних відступів між композиціями Сергій Міхалок подякував українцям за надію, яку вони подарували білорусам). Лівий анархістський запал текстів Ляпісів як ніколи об’єднав українських шанувальників гурту та білорусів, які не змогли послухати Трубецьких у своїй власній країні через політичну цензуру з боку білоруської влади. І загального екстазу (який почався ще з розігріваючого виступу інших білорусів Drum Ecstasy, які запам’яталися не лише нестримними барабанними партіями, але й басовим перфомансом із використанням електродрилі) не стримали ані злива, що почалася ще за годину до концерту, ані канонічне запізнення музикантів. Із перших акордів Руслана Владико вся напруга очікування перетворилася на ритмічні коливання гумової підлоги, що накривала зелений газон стадіону. 

У лайн-апі знайшлося місце і юнацьким пісенькам, і першим супер-хітам кшталту «Капитал»; і новим політичним маніфестам: «Рабкор», «Командир»; і пісням білоруською мовою «Грай», «Belarus Freedom», «Не быць скотам»; і надзвичайно ніжному кавері на «Комитет охраны тепла» - «Африка».  

Музиканти двічі виходили на біс. І якщо перший біс завершився повторним виконанням «Воинов света», то другий раз Міхалок не тільки виконав майже невідому «Свежий ветер», але і символічно «пробив» у живіт мерові Києва Віталію Кличку, який разом із міністром культури Нищуком вийшов подякувати музикантам за моральну підтримку під час революції.

Після концерту важко повірити, що ми вже не почуємо стариї добрих Ляпісів у цьому складі з цим репертуаром, але щось мені підказує, що вони ще увірвуться на дрібну скромну студентську сцену на мінській Плошчі. 


 
 
Подпишись на KARABAS.COM в Viber
Скачать мобильное приложение Karabas.com X